Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa > Diğer Diyetler > Vegan diyetinin incelikleri
Vegan diyetinin incelikleri

Vegan diyetinin incelikleri

192 kez okundu.

Daha zayıf, daha zengin  ve spor salonunda daha başarılı olabilecek misiniz ?  Veganlığa merhaba…

Ünlü sporcular artık egzersizlerinde artık ete bağlı kalmıyorlar. Bununla birlikte  dünya şampiyonalarında  ve Olimpiyat’larda  altın madalya kazanan bir çok sporcu artık vegan ailesinin bir üyesi.Örneğin  koşucu  Carl Lewis bir vegan olarak  Olimpiyatlarda  bir gümüş ve dokuz altın madalya kazandı. “ Koşucu olarak en iyi performanslarımdan  biri vegan diyetine başladığım yıllardaydı.  Dahası, vegan diyetine devam ettikçe  kilomu daha kolay kontrol altına aldım ve görünüşümden daha fazla hoşlanmaya başladım.” Bunu tartışacak değiliz.

Bir çok vegan, hayvan ürünlerinden uzak duruyor; çünkü hayvanların insan müdahalesi olmadan yaşamaları gerektiğini savunuyorlar. Veganlık, aynı zaman da daha ucuz daha çevre dostudur. Bunun  yanında gelen sağlık faydaları Boston Üniversitesi’nin  araştırmasına göre  daha çok miktarda kepek,fındık,meyve ve sebze tüketiyor.

Sonuç olarak da, daha yüksek seviyeler de lif, antioksidan, potasyum,magnezyum ve C, E vitaminleri alıyorlar. Etsiz diyetler  ; ayrıca doymuş yağ kalori  ve kolesterol bakımından daha düşüktür.

Food Technology dergisinde yayınlanan bir makaleye göre  sebze temelli bir beslenme alışkanlığı; tip 2 diyabet hastalığı , kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi genetik eğilimleri minimuma indiriyor.

Veganlığın vücut şeklinizde durumunuzda ve spor performanslarınızda  ne gibi etkileri olacağını görmek artık size kalmış.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image
Yenile

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>