Anasayfa > Diğer Diyetler > Vegan diyetinin incelikleri

Vegan diyetinin incelikleri

Daha zayıf, daha zengin  ve spor salonunda daha başarılı olabilecek misiniz ?  Veganlığa merhaba…

Ünlü sporcular artık egzersizlerinde artık ete bağlı kalmıyorlar. Bununla birlikte  dünya şampiyonalarında  ve Olimpiyat’larda  altın madalya kazanan bir çok sporcu artık vegan ailesinin bir üyesi.Örneğin  koşucu  Carl Lewis bir vegan olarak  Olimpiyatlarda  bir gümüş ve dokuz altın madalya kazandı. “ Koşucu olarak en iyi performanslarımdan  biri vegan diyetine başladığım yıllardaydı.  Dahası, vegan diyetine devam ettikçe  kilomu daha kolay kontrol altına aldım ve görünüşümden daha fazla hoşlanmaya başladım.” Bunu tartışacak değiliz.

Bir çok vegan, hayvan ürünlerinden uzak duruyor; çünkü hayvanların insan müdahalesi olmadan yaşamaları gerektiğini savunuyorlar. Veganlık, aynı zaman da daha ucuz daha çevre dostudur. Bunun  yanında gelen sağlık faydaları Boston Üniversitesi’nin  araştırmasına göre  daha çok miktarda kepek,fındık,meyve ve sebze tüketiyor.

Sonuç olarak da, daha yüksek seviyeler de lif, antioksidan, potasyum,magnezyum ve C, E vitaminleri alıyorlar. Etsiz diyetler  ; ayrıca doymuş yağ kalori  ve kolesterol bakımından daha düşüktür.

Food Technology dergisinde yayınlanan bir makaleye göre  sebze temelli bir beslenme alışkanlığı; tip 2 diyabet hastalığı , kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi genetik eğilimleri minimuma indiriyor.

Veganlığın vücut şeklinizde durumunuzda ve spor performanslarınızda  ne gibi etkileri olacağını görmek artık size kalmış.

Buna Da Gözatın

degısım nasıl oldu

Pelin Öztekin Nasıl 73 Kilo Verdi

90’lar dizisi ve BKM mutfaktan tanıdığınız ayrıca Usta oyuncu Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin vermiş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blue Captcha Image
Refresh

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>